AKP önünde gözaltına alınan 15 Temmuz gazilerine Bahçeli sözü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz gazileriyle bir araya geldi.

MHP Genel Merkezi’nde, Nejmettin Utuş başkanlığındaki 15 Temmuz gazileri ile görüşen Bahçeli, görüşmede yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gazilerinin, isteklerini, düşüncelerini kendilerine ulaştırmalarından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Gazilere “Bu kapı size her zaman açıktır, her zaman gelebilirsiniz” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

– Nejmettin Bey, diğer yetkili arkadaşlarla beraber konuyu bize intikal ettirdiler, dosyalarını verdiler. Meclisimizde zaman zaman konuyu gündeme taşıyıp, gazilerle ilgili çalışmaları anlatmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde Meclis faaliyetleri devam ederken yine konuyu gündeme taşırız.

– Sizi sıkıntıya sokabilecek hiçbir şeye yandaş olamayız. Sizin her şeye hakkınız vardır. 15 Temmuz gazileri ve onun yanındaki diğer gazilerimiz, milletimizin medarıiftiharlarıdır. Şehitlerimize rahmet, siz değerli arkadaşlarımıza da sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

“SORUNLARIMIZI CUMHURBAŞKANIMIZA AKTARACAK”

Eylemi sonlandırma kararı aldıklarını duyuran Nejmettin Utuş ise “Büyüğümüz Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Cumhurbaşkanımıza sorunları aktaracak, dertlerimizi aktaracak. Sorunlarımızın takipçisi olacağından eminiz” ifadesini kullandı.

Görüşmenin ardından gaziler, MHP’nin önünde Türk Bayrağı açarak “Gaziler burada, devletinin yanında” sloganı attı.

AKP ÖNÜNDE GÖZALTI YAPILMIŞTI

Söz konusu grup, 5 Şubat’ta AKP Genel Merkezi önünde basın açıklaması yapmak istemişti. Bu sırada gruptakilerden bazıları gözaltına alınmıştı.

15 Temmuz’da bacağından üç kurşunla yaralanan Utuş sosyal medyada yayımlanan videosunda “Şehitlere normal ölüm yazın gazilere inşaattan düştü yazın ondan sonra kalkın bu darbe deyin. Siz o 200 tankı çıkaranları, tankları Meclis’e gönderenleri almayın beni alın” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x