ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless 2023 İncelemesi

ASUS, yenilenmiş 2023 model ROG Strix Scope II 96 Wireless modelini tanıtmıştı. Bu klavye, %96 orana küçültülmüş kompakt ancak tam boy bir mekanik klavye olarak öne çıkıyor.

ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless 2023, girişte de bahsettiğimiz üzere masanızda yer açmak için %96 oranında düzenlenmiş tam boy bir oyuncu klavyesi. Standart %80 klavyeden sadece 1 cm daha geniş olan form faktörü ile tüm fonksiyon ve sayı tuşlarını daha kompakt ve verimli bir düzende koruyarak masada yer açmanıza olanak tanıyor.

Yeni mekanik klavye, ROG SpeedNova kablosuz teknolojisi ile birlikte üç farklı teknoloji ile bilgisayara bağlanabiliyor. Bunlar Bluetooth, 2.4 GHz (1000 Hz, ROG SpeedNova ile) ve USB (1000 Hz).

Ayrıca ROG Omni desteği sunan klavyenin destekli diğer ASUS ürünleri ile tek bir USB receiver kullanarak bilgisayarınıza bağlanabileceğini de belirtmek gerek.

ASUS ROG NX Anahtarlar

Yağlanmış mekanizmaya sahip olan üründe ROG NX Snow lineer anahtarlar ile ROG NX Storm tıklamalı anahtarlar kullanılıyor. Bu anahtarlar, tuş vuruşu stabilitesini artırmak için duvarlı gövde tasarımına sahip ve akustik deneyim için tasarlanmış. Ek anahtar sönümleyici pedler sayesinde de hissiyat geliştirilmiş ve yankı sesleri engellenmiş.

Ayrıca değiştirilebilir anahtarlar sayesinde istediğiniz hissiyatı istediğiniz zaman uygulayabilmeniz mümkün.

ROG NX Snow mekanik anahtarlar, pürüzsüz tuş vuruşları sağlamak için kompozit POM malzeme ile üretilmiş. Ayrıca, ROG NX Snow tuş vuruşuna “tiz” akustik ses sağlaması amacıyla fabrikadan çıktığı haliyle yağlanmış.

ROG NX Storm anahtarlar ise çok daha yumuşak ve dokunsal tuş vuruşları sağlamak için özel POM malzemesi ile üretilmiş. Söz konusu gövde tasarımı stabiliteyi artırmasına karşın toz girişini de önlüyor.

ROG UV Kaplamalı ABS Tuş Başlıkları

ROG UV kaplamalı ABS tuş başlıkları, büyük ölçüde geliştirilmiş parlaklık direnci sunmak için bir UV sert kaplama katmanı kullanıyor.

ROG PBT Doubleshot Tuş Başlıkları

ROG PBT çift vuruşlu tuş başlıkları kaliteli bir his sağlamanın yanı sıra uzun süreli dayanıklılık da sunar. Tuş tasarımı, orta yükseklikteki tuş başlıkları (Cherry profilli tuş başlıklarına benzer) ve tuş sallanmasını azaltmak ve daha rahat bir kullanıcı deneyimi sağlamak için daha kısa bir gövde ile optimize edilmiş.

Menaik Anahtarlar ROG NX: Snow, Red, Brown, Blue
Bağlantı Seçenekleri RF 2.4 GHz / USB 2.0 / Bluetooth
Düzen %96 Boyut
Aydınlatma Her Anahtarda RGB LED
Kasa Alaşım
Anti-Ghosting N-Key Rollover
Yoklama Oranı 1000 Hz (2.4 GHz ve USB)
Makro Kayıt Anında Kayıt Desteği
Bilek Desteği Evet, Çıkarılabilir
Kablo Tipi Örgülü Fiber
Kablo Uzunluğu 2 Metre
Dahili Hafıza Desteği 5 Özelleştirilebilir Profil ve 1 Varsayılan Profil
Boyutlar Klavye – 377 x 131 x 40 mm
Bilek Desteği – 377 x 82 x 20 mm
Ağırlık Klavye – 1012 gr
Bilek Desteği – 163 gr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x