Emirhan Delibaş’ın babası Samet Aybaba’ya patladı! ‘Pisliklerini anlatırım’

Beşiktaş’ta genç futbolcu Emirhan Delibaş’ın sözleşmesi dün karşılıklı anlaşma sonucunda feshedildi. Sosyal medyada arkadaşlık uygulaması üzerinden bir profil oluşturduğu iddiaları sonrası siyah-beyazlı taraftarların tepki gösterdiği Emirhan Delibaş’ın sözleşmesinin feshedilmesi dikkat çekti.

Beşiktaş’ın karşılıklı anlaşma sonucunda yollarını ayırdığı Emirhan Delibaş için yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Profesyonel futbolcu Emirhan Delibaş’la karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Emirhan Delibaş’a bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İDDİALARI REDDETTİ

Beşiktaş’ın karşılıklı anlaşma sonucunda yollarını ayırdığı Emirhan Delibaş, sözleşmesi feshedilmeden kısa süre önce bir açıklama yapmış ve iddiaları reddetmişti. Emirhan Delibaş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Sahte hesaplar tarafından yapılan iftiraları reddediyor ve takımıma olan bağlılığımın sorgulanamayacağını belirtmek istiyorum. Beşiktaş benim için bir sorumluluk, sizin sevgi ve desteğiniz her zaman en büyük motivasyonum olmuştur” ifadelerini kullanmıştı.

METE VARDAR: SEMİH KILIÇSOY ÇOK DEĞERLİ

Beşiktaş Asbaşkanı Mete Vardar, sözleşmesi karşılıklı anlaşma sonucunda feshedilen Emirhan Delibaş ile ilgili gelen bir soruya şu cevabı verdi:

“Semih Kılıçsoy çok değerli bir isim ve maçın ardından ‘Dünyanın en önemli kulübünde oynuyorum, hiçbir yere gitmeyi düşünmüyorum’ dedi. Bu konuyla ilgili sadece bunu söyleyeceğim.”

BABASI CANLI YAYINDA KONUŞTU

Beşiktaş’ın sözleşmesini karşılıklı anlaşma sonucunda feshettiği Emirhan Delibaş’ın babası Murat Delibaş, Beyaz TV’ye konuştu. Beşiktaş’ın fesih kararı sonrası şok geçirdiklerini belirten Murat Delibaş, “Şok geçirdik. Kendisi böyle bir şey paylaşmadı aslında. Arkadaş grubunda böyle bir şey yaptıklarını söyledi, paylaşılmadı. Çocuk yıkıldı açıkçası. Beşiktaş, Aboubakar’ı saç ektirmeden diskalifiye etmişti, bahane arıyorlardı muhtemelen bizim çocukla ilgili. Hepimiz şoktayız, kendimize gelemedik. Dünya basınında bile rezil olduk” dedi.

Beşiktaş’ın fesih sürecinde kendileriyle temasa geçmediğini vurgulayan Murat Delibaş, “Ayıp ya! Benim oğlum orada 11 senedir iyi kötü mücadele etti. 11 senemiz geçti. Herhangi bir bilgi olmadan, sorular sormadan, bize danışmadan, sözleşmeyi de anlaşmalı yaptılar. Karşılıklı fesih, çocuk da o panikte neyi imzaladığını bilmiyor. Bizimle hiçbir şekilde temasa geçmediler” diye konuştu.

Fesih kararının Samet Aybaba’dan kaynaklandığını belirten Murat Delibaş, “Samet Aybaba’dan kaynaklanan bir şey. Ben bizzat kulübe gideceğim, televizyona da gideceğim. Samet Hoca’nın pisliklerini de anlatırım. O adam ya! 20 yaşındaki çocuğa baskı yapılmaz” açıklamasını yaptı.

Samet Aybaba’nın devre arasında Emirhan Delibaş’ı İskenderunspor’a göndermek istediğini ve bu kararın bu nedenle alındığını vurgulayan Murat Delibaş, “Beşiktaş’ta birçok dolap dönüyor, gençler harcanıyor! Samet Aybaba oğlumu bilerek, isteyerek harcadı. Samet Aybaba devre arası 3-4 teklif olmasına rağmen Emirhan’ı odasına çağırıp İskendurspor’a göndermek istedi, o da gitmediği için bunlar oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x