NBA yıldızı Faruk Koca’ya özendi

Golden State Warriors‘ta Draymond Green, geçtiğimiz haftalarda Rudy Gobert’i boğmaya çalıştığı için beş maç ceza almıştı. Cezasının tamamlanmasının ardından sahalara geri dönen Draymond Green, dün Jusuf Nurkic’e attığı yumrukla yeni bir olaya daha karıştı.

CEZASI BELLİ OLDU

NBA bu olayların ardından Draymond Green’in cezasını açıkladı. Tecrübeli basketbolcunun tekrar eden sportmenlik dışı hareketleri nedeniyle süresiz olarak sahalardan uzaklaştırma cezası aldığı belirtildi.

NBA yönetimi yaptığı açıklamada Draymond Green’in sahalara dönmeden önce belirli koşulları yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

DANIŞMANLIK ALACAK

ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre Draymond Green’in menajeri Rich Paul ve Warriors genel menajeri Mike Dunleavy Jr. bir araya gelerek Draymond Green’in alacağı danışmanlık desteğini konuşacaklar.

Jusuf Nurkic karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamalarla Draymond Green’in yardım alması gerektiğini söylemişti:

“Draymond Green’in derdi ne bilmiyorum. Bence bu adamın birilerinden yardım alması gerekiyor, beni boğmaya çalışmadığı için mutluyum. Bu yaşananların basketbolda asla yeri yok.”

BU SEZON 3. CEZASI

Bu ceza Draymond Green’in bu sezon aldığı 3. ceza oldu. Draymond Green ilk olarak Cleveland Cavaliers karşısında aldığı iki teknik faulle oyundan ihraç edilmişti. Daha sonrasında Rudy Gobert’i boğmaya çalıştığı için 5 maç ceza aldı. Green son olarak ise Jusuf Nurkic’e yumruk attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x